13.02.2014 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovar Zubr vyváží na Slovensko čtvrtinu výstavu piva

Přerovský Pivovar Zubr v loňském roce exportoval na Slovensko rekordních 62 000 hektolitrů piva, což byla zhruba čtvrtina jeho celkového výstavu. Vývoz na Slovensko loni vzrostl o patnáct procent. Uvedl to ředitel Pivovaru Zubr Tomáš Pluháček.

Pivo z Pivovaru Zubr lze ochutnat prakticky na celém Slovensku. V současné době se Zubr na Slovensku čepuje zhruba na 250 místech, uvedl Pluháček, podle něhož export Pivovaru Zubr na Slovensko roste od roku 2002. Letos plánují, že loňský rekord překonají, podotkl Pluháček.
Zubr je k dostání také v oblíbených turistických oblastech Slovenska, jako jsou Vysoké Tatry. Čepované pivo Zubr si mohou objednat i návštěvníci Chaty pod Rysy v nadmořské výšce 2250 metrů.

Pivovar Zubr zásobuje také jižní oblasti Slovenska, kde je jeho pivo k dostání například v termálních lázních Velký Meder. Nejvýchodnější provozovnou na Slovensku s pivem Zubr na čepu je Krčma Jánošík v Sobrancích, což je přibližně 20 kilometrů od ukrajinského Užhorodu.
Na Slovensko Pivovar Zubr vyváží především desetistupňové pivo Zubr Classic, avšak v posledních letech získává na popularitě i ležák Zubr Gold, vánoční speciál Zubr Maxxim nebo Limeta & ovocné pivo Zubr Yuzu.
Přerovský pivovar Zubr loni zvýšil prodej piva meziročně o dvě procenta zhruba na 240 000 hektolitrů. Pivovar vykázal nárůst prodeje sudového piva, zvýšil export a odbytu pomohlo i teplé počasí v předvánočním období, kdy poptávka po pivu každoročně výrazně roste.
Export se na loňském prodeji Pivovaru Zubr podílel téměř 30 procenty. Hlavním vývozním teritoriem zůstalo Slovensko. Pivovar loni vyvážel také do Ruska, Švédska, Finska a na Ukrajinu. První zásilky plechovek s pivem Zubr zamířily i do Vietnamu.
Tuzemské pivovary podle odhadu Českého svazu pivovarů a sladoven navařily za tři čtvrtletí loňského roku o tři procenta méně piva než ve stejném období roku 2012. Podle pivovarníků pokles spotřeby způsobilo především nepříznivé počasí.
Ve finančních plánech na letošní rok vedení Pivovaru Zubr má udržení celkového prodeje piva na loňské úrovni. Pivovar Zubr patří do pivovarnické skupiny středomoravských pivovarů Zubr, Holba a Litovel.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down