Pivovar Zubr zvýšil loni výstav piva asi o šest procent

Přerovský Pivovar Zubr loni díky rostoucímu odbytu v Česku i na zahraničních trzích zvýšil výstav piva zhruba o šest procent z 240 000 hektolitrů v roce 2014 na 255 000 hektolitrů. Loňská produkce piva je nejvyšší za posledních několik let, řekl ředitel Pivovaru Zubr Tomáš Pluháček.

Podle Pluháčka se pivovaru daří nejen v rozšiřování exportu, ale také nárůst zaznamenávají i na tuzemském trhu. Prodej sudového piva Zubr loni v Česku vzrostl o osm procent. Pivovar Zubr přibližně dvě třetiny piva prodává v sudech a zbývající část výstavu připadá na lahve, plechovky a PET lahve.

Prodeji piva loni v Česku přálo také teplé počasí. Za prvních sedm měsíců loňského roku Pivovar Zubr vyrobil 140 000 hektolitrů piva, což bylo o deset procent více než ve stejném období roku 2014.

Export se na prodeji Pivovaru Zubr podílí zhruba pětinou. Hlavním vývozním teritoriem je Slovensko, pivovar ale vyváží také do Švédska, Estonska či Finska. Loni bylo přerovské pivo podle Pluháčka poprvé exportováno do Izraele, Dominikánské republiky a na Kapverdské ostrovy.

Polovinu loňské produkce Pivovaru Zubr tvořil jedenáctistupňový ležák Zubr Grand, který byl uveden na trh v roce 2014. Zvýšil se ale také prodej pivních speciálů, jejichž nabídka byla rozšířena o dvě nová piva. V letošním roce Pivovar Zubr začne používat nové pivní lahve a novou podobu budou mít i přepravky.

Pivovar Zubr patří do pivovarnické skupiny středomoravských pivovarů Zubr, Holba a Litovel. Jejich roční výstav je do jednoho milionu hektolitrů piva. Závody prodávají svá piva především na Moravě a ve východních Čechách.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *