Pivovarem roku je Rodinný pivovar Bernard v Humpolci

Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva letos Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Minipivovarem roku se stal Jihlavský radniční pivovar. V dalších kategoriích nejčastěji bodovaly Klášterní pivovar Strahov, Břevnovský klášterní pivovar svatého Vojtěcha nebo benešovský Pivovar Ferdinand. Výsledky ankety dnes zveřejnili pořadatelé v Úněticích u Prahy.

Bernard byl oceněn za stálou kvalitu piv, investice a změny, které se v pivovaru dějí, a také za to, že uvedl na trh nové svrchně kvašené pivo Bohemian. Vavříny získal i v kategorii zaměřené na sládky, ocenění získal sládek humpoleckého pivovaru Josef Vávra.

Nejlepší desítku má podle ankety Královský pivovar Krušovice. Ocenění za jedenáctku převzal Pivovar Ferdinand, který uspěl díky speciálnímu světlému ležáku Max. První místo za dvanáctku má světlý ležák z Břevnovského klášterního pivovaru svatého Vojtěcha. Stejný pivovar byl díky pivu Imperial Lager nejlepší i v kategorii speciál roku.
Tmavým pivem roku je Eliška z Měšťanského pivovaru v Poličce, polotmavým Sedm kulí z Pivovaru Ferdinand. Jako nejlepší pšeničné pivo byl vyhodnocen Svatý Norbert z Klášterního pivovaru Strahov. Stejný pivovar uspěl i se svrchně kvašeným pivem, porotci ocenili jeho pivo Svatý Norbert. Za pivní počin roku byl vyznamenán pořadatel slavností piva v Táboře a degustační soutěže Pivní pečeť Alois Srb.
Anketa Sdružení přátel piva o nejlepší piva, pivovary a pivovarské osobnosti roku je nejstarší novodobou soutěží na českém pivním trhu. Sdružení přátel piva mělo k 3. listopadu 1362 registrovaných právoplatných členů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down