Pivovary K Brewery zdraží svá piva

Na slabou úrodu sladového ječmene zareagovala skupina K Brewery Group, v níž je sdruženo sedm pivovarů, a zdraží od 1. října svá piva přibližně o 4,5 procenta. Jak uvedl obchodní ředitel jihlavského pivovaru Miloš Vostrý, kromě nízké úrody sladu je důvodem ke zdražení i srovnání cen desetistupňových i jedenáctistupňových piv na stejnou úroveň, proto někde bude zdražení vyšší, jinde nižší.

Skupina K Brewery vlastní v České republice kromě jihlavského pivovaru další pivovary v Protivíně, v Hlinsku, v Uherském Brodě, ve Vysokém Chlumci, Hradišti nad Jizerou a v Černé Hoře na Blanensku. Loni skupina zvýšila prodej piva celkem o sedm procent na 850 000 hektolitrů.
Jihlavský pivovar zdražuje podle Vostrého po dvou letech. Jihlavský Ježek zůstane přesto jedním z nejlevnějších na trhu, dodal Vostrý. Například 50 litrů výčepního světlého piva bude stát po zdražení i s DPH 1060 korun, za světlý ležák lidé zaplatí 1190 korun. Jihlavský pivovar vyrobil letos za prvních osm měsíců více než 41 000 hektolitrů čepovaného piva, což meziročně představuje nárůst o 53 procent. Podle Vostrého roste obliba regionálních piv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *