Pivovary Lobkowicz Group zvýšily tržby

Pivovary Lobkowicz Group za tři čtvrtletí letošního roku zvýšily tržby meziročně o 1,9 procenta na 941 milionů korun. Výstav firmy vzrostl o tři procenta na 708 tisíc hektolitrů. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

„S dosaženým růstem naší společnosti jsme spokojeni. V červenci a srpnu jsme měli díky příznivému počasí a cílené marketingové kampani rekordní prodeje. To mělo na výsledky pozitivní dopad,“ uvedl generální ředitel společnosti Zdeněk Radil.

Tržby z prodeje piva od ledna do konce září meziročně vrostly o 2,4 procenta na 879,9 milionu korun. Největší vliv měl prodej na domácím trhu. V Česku se prodeje zvýšily o 8,2 procenta na 725 milionů korun. Kromě rekordních prodejů vykázala společnost v červenci rovněž rekordních tržeb.

V září firma oznámila vstup nového většinového vlastníka. Podíl 79,4 procenta získala čínská skupina CEFC spolu s partnery. Hodnota transakce činila 1,9 miliardy korun. „Od tohoto kroku očekáváme podporu dalšího rozvoje našich značek a potenciálně nové příležitosti pro expanzi na asijských trzích,“ dodal Radil.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *