Pivovary Lobkowicz nabídnou akcie na pražské burze

Pivovary Lobkowicz vydají své akcie a následně požádají o jejich obchodování na pražské burze. Úpis firma předpokládá ke konci druhého čtvrtletí. Vyplývá to z oznámení skupiny, která vlastní sedm lokálních pivovarů a patří mezi pět největších výrobců piva v ČR. Své akcie hodlá firma veřejně nabídnout v Česku a Rakousku.

Součástí emise bude mezinárodní nabídka prostřednictvím soukromého úpisu investorům podle legislativy Spojených států amerických. Hlavním manažerem a jediným umísťovatelem v rámci nabídky je Erste Group Bank AG. Domácím hlavním manažerem pro Českou republiku je Česká spořitelna. Emise podléhá schválení Českou národní bankou. Přijetí akcií k obchodování musí ještě schválit pražská burza.
„Zamýšlená nabídka našich akcií je dalším významným krokem pro naši skupinu a dokazuje silný zájem investorů o tradiční české pivovarnické odvětví,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Zdeněk Radil. „IPO nám umožní získat dodatečné zdroje na podporu růstu našeho tržního podílu prostřednictvím akvizic nových restaurací a hospod, nových investic do marketingu a rozvoje exportu, “ dodal.
Součástí skupiny jsou pivovary v Uherském Brodě, Protivíně, Jihlavě, Hlinsku v Čechách, Klášteře Hradišti nad Jizerou, ve Vysokém Chlumci a Černé hoře na Blanensku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *