02.06.2014 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovary Lobkowicz navýšily základní kapitál

Skupina Pivovary Lobkowicz navýšila svůj základní kapitál ze dvou milionů korun na 1,87 miliardy Kč, oznámila to dnes v tiskové zprávě. Společnost minulý týden vstoupila na pražskou burzu a je v současnosti jediným pivovarem, jehož akcie jsou zde obchodovány.

Základní kapitál firmy po navýšení tvoří 11,687 milionu kmenových akcií na majitele v zaknihované podobě o jmenovité hodnotě 160 Kč. Účinky zvýšení nastaly ke 23. květnu. "V souvislosti se zvýšením základního kapitálu byly kapitalizovány všechny akcionářské půjčky, v důsledku čehož v současnosti nemají akcionáři z tohoto titulu žádné pohledávky za společností," uvedla firma s tím, že její kladný vlastní kapitál přesahuje v současnosti hodnotu jedné miliardy korun. 
Skupina již dříve uvedla, že prodala ve veřejné nabídce včetně nadlimitní opce celkem 2,53 milionu kusů akcií za bezmála 405 milionů korun. Součástí nabídky měly být původně i 3,4 milionu akcií současných akcionářů, ti se však rozhodli většinu svých cenných papírů zatím nechat. Kromě tuzemských projevili o akcie zájem investoři z Rakouska, Polska, Maďarska a Slovenska. Poptávka po akciích firmu překvapila. 
Z peněz z emise chce skupina až 200 milionů Kč investovat do rozšíření distribuční sítě a získávání nových zákazníků v gastronomii. Zhruba 100 milionů má být využito na předjednanou akvizici nejmenovaného pivovaru, kterou chce společnost dokončit letos. Investovat peníze z prodeje akcií hodlají Pivovary Lobkowicz také kvůli většímu průniku na zahraniční trhy, zejména na Slovensko, do Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu. 
Pivovary Lobkowicz jsou pátým největším výrobcem piva v Česku. Součástí skupiny jsou pivovary v Uherském Brodě, Protivíně, Jihlavě, Hlinsku v Čechách, Klášteře Hradišti nad Jizerou, ve Vysokém Chlumci a Černé Hoře na Blanensku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down