06.08.2007 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovary musí zrušit zákaz exportu piva pro své odběratele

České pivovary musí změnit smlouvy, ve kterých zakazují svým odběratelům, především hostinským, vývoz tuzemského piva do ciziny. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jsou taková ustanovení nezákonná a porušují soutěžní právo.

Osm pivovarů, kterých se chyba týká, ji musí do konce letošního října napravit, jinak úřad zahájí správní řízení, uvedl Filip Vrána z odboru vnějších vztahů ÚOHS.
Pivovary Staropramen, Platan, Regent, Pivovar Hols Vratislavice, Pivovar Nymburk, Budějovický měšťanský pivovar, DUP - družstvo Pelhřimov a Ferdinand určovaly především příhraničním zařízením, že nesmí vyvážet dodané pivo do ciziny. Přestože není pravděpodobné, že by jednotliví provozovatelé pohostinských zařízení usilovali o export piva do ciziny, jedná se podle ÜOHS o závažné porušení soutěžního práva. Pivovary ale namítají, že když jejich pivo vyvezou hostinští, do republiky už se nemusí vrátit sklo, navíc text na etiketách je většinou jen v češtině, což by mohlo za hranicemi vadit. Některé firmy přidávají ještě problémy s případnou reklamací v cizině. Úřad ale tyto námitky nepřijal a na úpravě smluv trvá. V současné době již většina pivovarů požadované změny provádí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down