Pivovary na jižní Moravě navařily speciály na Vánoce

Pivovary na jižní Moravě navařily speciály na Vánoce. Novinky na trh uvádějí menší pivovary i průmyslový gigant Starobrno, který po dvou letech oprášil speciál Reserva. Vyplývá to z informací, které sdělili zástupci pivovarů v regionu.

Starobrno uvařilo Reservu pro balení v „sedmičkové“ lahvi, která je typická spíše pro vína. Prodává se s korkovým uzávěrem v papírové krabici. „Kromě toho se letos bude v premiéře i čepovat, a to ve vybraných restauracích v Brně a okolí,“ uvedla Jana Pikardová, mluvčí Heinekenu, pod který Starobrno patří.

Nabídku piv rozšířil i Zámecký pivovar Břeclav. „Mimo klasickou výčepní Zámeckou desítku a světlé médium pivo Podlužan jsme začali vařit i polotmavou verzi dnes už celorepublikově uznávaného ležáku Kanec. K tomu pivovar přidává speciály Vánoční dědictví a první břeclavský ALE, tedy svrchně kvašené pivo, tmavě rubínově zbarvený Red Ale. Sortiment v listopadu doplnila nová pivní značka Pivín, se kterou se široká veřejnost mohla seznámit v populárním televizním seriálu Vinaři,“ uvedl Jan Svoboda z pivovaru.

Minipivovar Hauskrecht, který začal vařit loni, přichystal jantarově červený bock se špetkou zázvoru. Pivo zrálo tři měsíce.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *