Pivovary přihlásily do soutěže Zlatý pohár Pivex 53 značek

Do 26. ročníku soutěže Zlatý pohár Pivex – Pivo 2018 letos přihlásily pivovary 53 značek, což je o třináct více než v loňském roce. Jsou mezi nimi zejména piva velkých pivovarských skupin, ale také produkty Rodinného pivovaru Bernard z Humpolce. Uvedli to organizátoři soutěže.

Tradičně nejvíce značek je v kategorii světlý ležák, v které jich bude soutěžit devatenáct. Celkem se přihlásilo do všech kategorií třináct průmyslových pivovarů. Mezi jinými Radegast, Holba, Litovel, Staropramen nebo Starobrno.
Odborníci hodnotí piva dvoukolově. První kolo začalo v Brně dnes, druhé se uskuteční na přelomu ledna a února 2018. Vyhlášení nejlepších piv se chystá na 26. února v brněnském hotelu Voroněž na galavečeru pivovarníků a sladovníků společně se soutěží nejlepších sudových piv, v níž končí uzávěrka přihlášek až v lednu. Jiří Morávek z pořádající agentury SNIP věří, že se přihlásí minimálně stejný počet značek, loni jich bylo 36. Podle něj mají zájem o účast v soutěži i slovenské pivovary, zejména z portfolia Plzeňského Prazdroje, který na Slovensku vlastní Topvar a Šariš a Smädný Mních. Naposledy se slovenská piva Pivexu účastnila počátkem 90. let.
Odborníci hodnotí piva anonymně. Hlavními kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz nebo hořkost. Konečný výsledek bude určen součtem bodového hodnocení z obou kol.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down