27.04.2022 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovary Staropramen loni prodaly 3,13 milionů hektolitrů piva

Pivovary Staropramen prodaly v loňském roce 3,13 milionu hektolitrů piva, meziročně o 1,8 procenta méně. Prodeje podle společnosti klesly hlavně kvůli dlouhému období uzavření provozoven během epidemie koronaviru. Společnost v dubnu na trh uvedla nové dvanáctistupňové pivo. Novinářům to řekli zástupci společnosti.

"I přes poměrně vydařené letní období jsme pozorovali celkový pokles prodejů a konec některých našich zákazníků," řekl komerční ředitel společnosti Michal Štěpánek. Provoz ale podle něj ukončilo jen několik procent zákazníků společnosti. Prodeje v hospodách a restauracích loni klesly o 8,3 procenta.
Export společnosti loni meziročně vzrostl o 4,4 procenta. Finanční výsledky za rok 2021 společnost zatím nezveřejnila, letos plánuje investovat 300 milionů korun.
Podle Štěpánka se také mění chování obchodních partnerů společnosti. "Omezují otevírací hodiny, protože nemají obsluhu a kvalitní personál," doplnil.
"Spotřeba piva pomalu ale jistě klesá v celé Evropě. V Česku pomaleji než jinde," uvedl marketingový ředitel společnosti David Zappe. Mění se podle něj i chování zákazníků směrem spíše k domácí spotřebě. Lidé podle něj sice pijí méně, ale vyhledávají prémiové a dražší produkty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down