23.01.2015 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovary zvýšily cenu

Pivovary v Přerově, Litovli a Hanušovicích, které tvoří tuzemskou pivovarnickou skupinu PMS Přerov, na začátku letošního roku zdražily půllitr sudového i lahvového piva až o několik desítek haléřů. Trojice středomoravských pivovarů naposledy zvýšila ceny pěnivého moku před dvěma lety a lednové zdražení zdůvodnila rostoucími cenami surovin a dalších nákladů na výrobu.

Přerovský Pivovar Zubr tento týden zvýšil cenu půllitru piva o 30 až 50 haléřů. "Cenu piva jsme nezvyšovali dva roky. Mezitím vzrostly naše výrobní náklady, takže jsme byli nuceni cenu upravit," řekl mediální zástupce Pivovar Zubr Jan Vávra.  O několik desítek haléřů zdražil v lednu pivo také Pivovar Litovel. "Úpravu cen provádíme až v době, kdy máme přesně vyhodnocen vývoj nákladů pro následující období a umíme jej tudíž poctivě zohlednit s důrazem na zajištění dlouhodobé cenové stability," uvedl ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. Podle něj litovelský pivovar držel cenu piva dva roky, zatímco většina ostatních velkých pivovarů loni pivo zdražila. Ceny piva na začátku roku zvýšil i Pivovar Holba z Hanušovic. "Ceny držíme bez navýšení celé dva roky bez toho, abychom se přidali k několika vlnám zdražení konkurence. Nyní jde o navýšení o haléře, které zohledňuje konzumenta a současně umožňuje stabilně držet špičkovou kvalitu našeho piva, která je pro nás zcela zásadní," uvedla mluvčí Pivovaru Holba Hana Matulová. Lídr českého pivního trhu Plzeňský Prazdroj už loni v listopadu zdražil sudové pivo o 50 haléřů na půllitr. Prazdroj už v loňském létě oznámil zvýšení cen lahvových a plechovkových piv. Po zdražení u Prazdroje, který má 45procentní podíl na českém pivním trhu, zpravidla navyšují ceny i jeho konkurenti. Například humpolecký Rodinný pivovar Bernard od poloviny listopadu zdražil sudové pivo zhruba o 50 až 60 haléřů na půllitr.  Roční výstav středomoravské pivovarnické skupiny PMS Přerov je do jednoho milionu hektolitrů piva. Pivovary v Litovli, Přerově a Hanušovicích prodávají svá piva především na Moravě a ve východních Čechách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down