04.10.2000 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PK navrhuje dotační programy pro potravináře

Potravinářská komora (PK) navrhla ministerstvu zemědělství na příští rok šest dotačních programů pro potravináře v částce 583 milionů korun. Uvedl to viceprezident komory Jaroslav Camplík a dodal, že když MZe programy nepřijme, bude je komora prosazovat prostřednictvím zemědělského výboru sněmovny.

Návrhy potravinářů nyní MZe zpracovává a v nejbližší době o nich rozhodne."Určité části jednotlivých programů budou asi vypuštěny a zbytek bude snad schválen," uvedl Hugo Roldán z tiskového oddělení ministerstva. Největším problémem je podle něj finanční zajištění programů. Pro přizpůsobení výroby potravinářských podniků veterinárním podmínkám platným v EU navrhuje komora podporu 200 milionů korun. Zvyšování konkurenceschopnosti českého potravinářského průmyslu v období před vstupem do EU by se mělo podpořit 150 miliony korun. Na program pro zajištění zdravotní nezávadnosti potravin chce PK uvolnit 100 milionů. Export chtějí potravináři podpořit přímo 100 miliony a nepřímo 13 miliony korun. Pro činnost nevládních organizací a jejich zapojení do evropských struktur navrhuje PK podporu 20 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down