22.01.2018 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plzeňská firma staví malý pivovar ve francouzské vinařské oblasti

Plzeňská firma staví malý pivovar ve francouzské vinařské oblasti ve městě Mylhúzy. Ve výběrovém řízení porazila dva francouzské konkurenty. Montovat se začne v polovině února, investorem je město, řekl Josef Krýsl, spolumajitel firmy Joe's Garage Beer, která staví a provozuje minipivovary deset let. Pivovar, který bude pro firmu sedmdesátým dodaným a smontovaným, by měl začít produkovat pivo počátkem března.

"Z bývalého areálu pivovaru, zavřeného v roce 1967, zůstal kilometrový labyrint chodeb ve skále, kde se teď dělá restaurace i pivovar," uvedl Krýsl. Kapacita bude 1500 hektolitrů ročně. Technologii dodá plzeňská firma za zhruba pět milionů korun.

Ve zrušeném pivovaru, založeném kolem roku 1850, byl prvním sládkem Čech z Rakouska-Uherska, který tam vařil pivo Crystal. Jeho název se nyní obnoví. "A bude tam sládkem a provozovatelem opět Čech Jindra Tomeš, který tam emigroval. Vaří už několik let v pivovaru na vinici," uvedl Krýsl. S obchodním partnerem přesvědčili město. "Povezou se tam české slady. Chce vyrobit jako základ typ českého ležáku a zbytek budou speciální piva," uvedl. Francouzi se byli podívat v plzeňském minipivovaru a restauraci Beer Factory, kterou vlastní Krýsl se synem. Joe's Garage vyhrála navrženou technologií pivovaru, cenou i podmínkami dodání. Výčepní zařízení dodá také plzeňská firma Lukr.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down