21.09.2000 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plzeňský Prazdroj získal certifikát kvality

Pivovar Plzeňský Prazdroj (PP)získal po téměř ročním úsilí certifikát kvality ISO 9002 od nizozemské pobočky společnosti Det Norske Veritas. Mluvčí PP Jaroslav Pomp řekl, že Prazdroj je druhou českou pivovarnickou společností, která certifikát ISO 9002 získala, prvním byl nošovický Radegast, který současně vlastní i certifikát ISO 14001, potvrzující kvalitu v oblasti ekologie.

Na získání ekologického certifikátu začal plzeňský pivovar pracovat od letošního září, dodal. Prazdroj zvýšil za letošní leden až červen ve srovnání s prvním pololetím loňského roku výstav piva o téměř deset procent na 2,473 miliónu hektolitrů. Výstav největší domácí pivovarnické skupiny včetně pivovarů Radegast a Velké Popovice, kterou vlastní jihoafrická společnost South African Breweries, činil 3,778 miliónu hektolitrů, což je o necelých 76 tisíc hektolitrů více s meziročním nárůstem dvě procenta.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down