Plzeňský Prazdroj zvažuje deputáty pro své zaměstnance

Pracovníci Plzeňského Prazdroje by si v budoucím roce mohli vybrat odměny z kulturní a sociální nabídky, anebo by získávali pivní deputáty a slevy na konzumaci plzeňského piva v restauracích. Firma totiž zvažuje, zda zakotví v kolektivní smlouvě na příští rok poskytování nepeněžitých přídavků k platu, jak je to zvykem u velkých pivovarů v Evropě. Informoval o tom mluvčí Prazdroje Alexej Bechtin.

Jak dodal, jedná se o moderní systém doplňkových odměn, které zavádí řada pivovarů po světě. Od loňska mohou lidé z pivovarů Prazdroj, Gambrinus, Radegast i Velké Popovice navštěvovat zaměstnanecké kluby, kde mají od 16:00 do 20:00 pivo v libovolném množství zdarma. Podle předsedy odborů Bohumíra Matase byly vánoční, velikonoční a jubilejní deputáty piva zrušeny v roce 1995, protože to bylo to daňově složité. O to, co dostávali lidé formou piva, se jim ale zvýšily základní mzdy.
Prazdroj, který meziročně zvýšil nemanažerským profesím objem mzdových prostředků o pět procent, poskytuje lidem ze sociálního fondu příspěvky na penzi, na stravné, na ozdravné pobyty dětí (1500 korun na dítě ročně), na lázně a rehabilitaci. V červnové mzdě dostanou zaměstnanci na dovolenou 50 procent průměrného platu a druhou polovinu na Vánoce.
Pražské pivovary zahájily výplaty nepeněžních benefitů právě dnes. Díky příznivým hospodářským výsledkům v loňském roce získají lidé každý měsíc celkem 1,6 milionu korun v rámci tzv. systému volitelných výhod. Na každého z 1200 zaměstnanců pivovarů Staropramen, Braník a Ostravar tak připadne 1400 korun.
Zaměstnanci téměř nechtějí pivo a jídlo zdarma, ale preferují
kulturu a sport. Podle Petry Dudková z tiskového odboru si téměř 450 zaměstnanců si vezme vstupenky do kina, poukázky na zboží v obchodech přes 260 lidí, permanentky na sportování dalších 150 a více než 130 lidí vstupenky na kulturní pořady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *