07.12.2007 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plzeňský Prazdroj zvýšil prodeje

V 25 evropským zemích, kam Plzeňský Prazdroj vyváží svůj Pilsner Urquell, vzrostly letos meziročně jeho prodeje o 22 procent. Do první pětky největších evropských importérů patří Německo, Slovensko, Maďarsko, Itálie a Španělsko. Největší meziroční nárůst za 11 letošních měsíců zaznamenalo Španělsko, a to o 90 procent. Po dnešním jednání 50 evropských distributorů z 25 zemí to uvedl ředitel evropského prodeje Radek Horník.

Od loňského dubna do konce letošního března vyvezl Prazdroj z ČR do 56 zemí 810 tisíc hektolitrů piva, což bylo meziročně o 12 procent více. Téměř 83 procent tvořil Pilsner Urquell. Za letošní první pololetí vzrostl export o 12,5 procent a činil 430 tisíc hektolitrů. 
Největší posun v marketingu i prodeji se podařil Řekům. Z neznámého piva udělali známé prémiové pivo, cenově se jim ho podařilo posadit do superprémiového segmentu.
Největším zahraničním trhem je ale nadále Německo, kde je Pilsner Urquell nejprodávanějším dováženým pivem. Čepovaný se prodává 600 hospodách, v dalších 800 jen balené pivo. Pilsner Urquell je dále ve 20 tisících prodejnách.
Prazdroj dnes udělil prestižní ocenění v soutěži liga kvality, v níž bylo porotou v průběhu roku anonymně hodnoceno 550 evropských restaurací.  Za rok 2007 zvítězily restaurace s pivem Pilser Urquell v Norsku.
V tradiční soutěži Pilsner Urquell restaurace roku, do níž nejsou zařazeny české provozovny, se stala restaurace Malja z finského Kuopia, která nejlépe pečuje o pivo, servíruje ho a kvalitně prezentuje značku a prostředí. Do úzkého finále byly nominovány ještě restaurace Sudost z norského Osla a Posh z Atén.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down