20.05.2007 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plzeňský Stock změnil majitele

Německý potravinářský koncern Eckes AG prodal největší českou likérku Stock Plzeň společnosti Oaktree Capital Management. Uvedl to generální ředitel Stocku Plzeň Martin Petrášek.

Podle jeho slov jde o významnou nadnárodní investiční společnost s globální působností, která v současné době spravuje aktiva v hodnotě přes 42 miliard USD, v přepočtu to je zhruba 880 miliard korun. Němci vlastnili Stock od roku 1995.
Spolu se Stockem společnost Oaktree přebírá všechny ostatní firmy patřící do skupiny Eckes & Stock, tedy společnosti v Rakousku, Itálii, na Slovensku, ve Slovinsku a USA. Změnu majitelů musí ještě schválit antimonopolní úřad.
„Rozhodnutí Eckesu prodat své zbývající podniky v oboru lihovin je výsledkem dlouhodobého zaměření firmy na nealkoholické nápoje,“ vysvětlil ředitel. Stock podle něj získává v Oaktree finančně silného investora s jasnou strategií další expanze na trzích střední a východní Evropy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 24MB (4.8% of 500MB)