16.10.2000 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po fúzi vznikne největší cukrovarnická společnost

Sloučením akciových společností Pražská cukerní společnost TTD a Cukrovar a rafinerie cukru Dobrovice TTD bude ještě letos dokončena fúze několika podniků do největší české společnosti na výrobu cukru. Ta v současné době zaujímá na českém trhu s cukrem podíl zhruba 40 procent.

Cukrovar Dobrovice postupem času získal majoritní podíl v Pražské cukerní společnosti a v Českých cukrovarech holding. České cukrovary holding sdružovaly mimo jiné cukrovary Severocukr, Banop, České Meziříčí a Unioncukr Kolín. První krok fúze se uskutečnil letos k 31. červenci, kdy byly sloučeny všechny jmenované společnosti kromě Pražské cukerní společnosti do Cukrovaru a rafinerie cukru Dobrovice TTD. Po tomto sloučení, o němž má rozhodovat mimořádná valná hromada 30. října, vznikne společnost sdružující cukrovary v Dobrovici, Mělníku a Českém Meziříčí a lihovar Chrudim.
Majoritním akcionářem dobrovické společnosti je francouzskýcukrovarnický a lihovarnický koncern Union SDH, minoritním akcionářem německá společnost Nordzucker.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 22MB (4.4% of 500MB)