21.09.2006 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po povolené fúzi může Agrofert ovládnout firmy Agrotec a Agri CS

Obchodníky se zemědělskou technikou, společnosti Agrotec a Agri CS, může ovládnout koncern Agrofert Holding přes firmu Carlos. Spojení nezvýší tržní sílu firem natolik, aby narušilo hospodářskou soutěž, zdůvodnil povolení k fúzi mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS ) Kristián Chalupa.

Fúze způsobí jen nízký nárůst tržních podílů, navíc v oblastech prodeje zemědělské techniky, nákladních a osobních automobilů a stavební techniky existuje řada konkurenčních firem, míní Chalupa.
Agrotec je jedním z největších tuzemských prodejců zemědělské techniky. Její dceřinou společností je Agri CS, která zemědělské stroje dováží. Je mimo jiné výhradním dovozcem značek Case IH a Steyr. Agrotec loni vykázal tržby téměř 2,3 miliardy korun. Vznikl v roce 1990, podle posledních údajů zaměstnává kolem 600 pracovníků. Součástí holdingu jsou i firmy Motortec, Intertec, Casetec a další.
Skupina Agrofert, která je největší v českém zemědělství a druhou největší v tuzemské chemii, zvýšila v loňském roce čistý zisk o 51,5 procenta na 3,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o přibližně 16 miliard na 67 miliard korun. Do skupiny Agrofert podnikatele Andreje Babiše patří nyní přes 120 firem z potravinářského, zemědělského a chemického průmyslu s více než 17 800 zaměstnanci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down