05.11.2002 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po vstupu do unie bude MZe potřebovat více peněz

Rozpočet resortu zemědělství bude pravděpodobně třeba ihned po vstupu ČR do EU na přechodnou dobu zvýšit, a to možná až na dvojnásobek proti současným 14 miliardám korun, řekl to dnes ministr zemědělství Jaroslav Palas. Peníze z evropských zdrojů totiž přijdou do země až s určitým zpožděním, které bude třeba krýt z národních zdrojů.

MZe chce rovněž zemědělcům kompenzovat nižší přímé platby, dodal. Podle návrhu Evropské komise, schváleného premiéry a prezidenty EU, se mají přímé zemědělské platby v kandidátských zemích zavádět na plnou výši do roku 2013 z výchozích 25 procent z úrovně vyplácené zemědělcům v členských státech. MZe hodlá proto v rámci předvstupních jednání dohodnout s EU možnost určitým způsobem nahrazovat domácím rolníkům rozdíl z českých zdrojů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down