01.04.2003 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podezřelé firmy

Celkem jedenáct zpracovatelů podezřívají nevládní zemědělské organizace z uzavření kartelové dohody. V podnětu, který nedávno podaly Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů, Zemědělský svaz ČR a Agrární komora ČR Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k prošetření, jsou uvedeny tyto podniky: Sena Corporation, Hanácký masokombinát Olomouc, Chebský masokombinát, Masokombinát Jičín, firma Makovec z Prostějova, Jatka Svitavy, Jacom Holešov, Masna Studená, Kostelecké uzeniny, Masný průmysl Krásno a firma Bajer a spol z Bučovic.

Přestože se našemu týdeníku podařilo získat část podání, které antimonopolní úřad obdržel a které zmíněné firmy uvádí, představitelé agrárních organizací odmítli tento seznam jakkoli komentovat. Předseda svazu zemědělských podnikatelů Jan Veleba nicméně řekl, že i chovatelé i nadále sledují vývoj farmářských cen prasat na tuzemském trhu a průběžně předávají úřadu další podklady. Veleba již dříve uvedl, že zemědělci mají důkazy o tom, že masokombináty zneužívají svého postavení na trhu, a to tím, že nabízejí chovatelům za prasata všude téměř stejnou farmářskou cenu. Zpracovatelé takové obvinění rezolutně odmítají. Úřad však podání prošetřuje a v případě, že by skutečně shledal porušení hospodářské soutěže, hrozily by obviněným firmám až několikamilionové pokuty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down