10.11.2008 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podezření ze zneužití dotací

Policie prověřuje, zda se poradce ministra zemědělství Petra Gandaloviče Petr Greger nepokusil zneužít dotace z Evropské unie. Důvodem jsou loňské semináře, na kterých Gregerovo sdružení Europlatform školilo soudce a jiné experty o veřejných soutěžích a unijních pravidlech, a to částečně ve spolupráci Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Na jednom z nich měl přednášet šéf antimonopolního úřadu Martin Pecina, který ale o tom nic neví. Rovněž soudci Jaromír Jirsa nebo Irena Nosková uvedli, že na seminářích nebyli, natož aby na nich přednášeli. Greger ale trvá na tom, že se semináře uskutečnily. Seznamy přednášejících má Evropská komise, podle níž je prý část záznamů přinejmenším problematická, třeba neobvyklé pořádání seminářů v neděli. Greger se brání tím, že se prý jednalo jen o chybné zaznamenání data. Kontroloři Evropské komise se obrátili na Pecinu kvůli podrobnostem o těchto seminářích. Gandalovič poznamenal, že nemá o Gregerově případu přesné informace. Tiskový mluvčí ministerstva Petr Vorlíček doplnil, že celá věc nemá s problematikou resortu nic společného. Až do doby jejího vyšetření ministr zemědělství přerušil s poradcem Gregerem spolupráci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down