08.07.2024 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podle FAO se růst světových cen potravin v červnu po třech měsících zastavil

Meziměsíční růst světových cen potravin se v červnu zastavil. Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) oznámila, že její index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, zůstal v červnu beze změny po třech měsících růstu za sebou.

V meziročním srovnání index cen v červnu poklesl

V meziročním srovnání vykazoval index cen v červnu pokles o 2,1 procenta. Nacházel se téměř 25 procent pod rekordním maximem, na které se vyšplhal předloni v březnu v důsledku zahájení ruské vojenské invaze na Ukrajinu. Podle údajů FAO se v červnu meziměsíčně zvýšily ceny rostlinných olejů, cukru a mléčných produktů. Tento nárůst byl ale kompenzován poklesem cen obilovin. Ceny masa v červnu zůstaly téměř beze změny.

FAO zvýšila odhad celosvětové produkce obilovin pro letošní rok o 7,9 milionu tun na rekordních 2,854 miliardy tun. V předchozím roce produkce podle FAO činila 2850,4 miliardy tun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down