23.03.2004 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podle Státní veterinární správy ukončilo činnost dalších 81 zpracovatelských provozů

Dalších 81 provozů na zpracování živočišných produktů ukončilo činnost, na konci loňského roku jich přitom bylo uzavřeno asi 500 z prověřovaného množství 4200. Agrowebu to sdělil mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

SVS měla podle novely veterinárního zákona prověřit potravinářské podniky do konce minulého roku a těm, co splňují technologické a hygienické požadavky, udělit schválení. V lednu pak výsledky její práce přijeli překontrolovat inspektoři z EU, kteří namátkově prověřili několik desítek provozů. Protože objevili i některé nevyhovující provozy, přikročila veterinární správa k systému třístupňové kontroly. Veterináři od té doby provedly 5911 kontrol, kdy navštívili 3482 subjektů. Z více než 580 uzavřených provozů jich podle Dubna nyní 145 pokračuje v odstraňování závad a v rekonstrukcích. "Předpokládáme, že v dosud blíže nestanoveném termínu, ale určitě až po vstupu do EU, požádají tyto provozy o schválení. Zda to bude v květnu, červnu, či později, nelze dosud říci," řekl Duben. Do konce března má veterinární správa nahlásit do Bruselu konečné stavy zpracovatelských provozů, které splňují podmínky a budou se moci zúčastnit společného trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down