10.09.2020 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podle svazu zákaz klecových chovů jen v ČR nic neřeší

Zákaz klecových chovů nosnic pouze v ČR nic neřeší, je nutné je zakázat v celé EU. V opačném případě se produkce vajec z ČR přesune do zemí, kde se slepice chovají v tzv. obohacených klecích. Do České republiky se budou nadále vozit vejce z klecových technologií, protože řada obchodů i spotřebitelů upřednostňuje cenově dostupná vejce. Uvedl to na tiskové konferenci v Praze viceprezident Agrární komory ČR a předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha.

Podle něj zásadní pro koncového zákazníka bude výsledná cena vajec. "Ta se může skokově navýšit až o několik korun u jednoho vejce právě v závislosti na obchodní přirážce maloobchodu," upozornil a poukázal na to, že vedle přímého prodeje jsou zde jsou také tzv. výrobní vejce, využívaná jako surovina pro další zpracování. Změna by tedy zvýšila ceny také u mnoha dalších výrobků ve spotřebním koši. "Studie navíc potvrzují, že produkce z obohacených klecových chovů je pro člověka zdravotně nejméně riziková.“ dodal Pýcha.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down