Podnik Povodí Odry chystá letos investice zhruba za 900 milionů korun

Státní podnik Povodí Odry chystá v letošním roce investice zhruba za 900 milionů korun. Současně plánuje opravy téměř za 146 milionů korun. Vodohospodáři například dokončí rekonstrukci přehrady Morávka v Beskydech. Uvedla to mluvčí podniku Šárka Vlčková.

Povodí Odry je správcem vodních toků a vodních děl v povodí Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje. Provozuje například přehrady Šance, Kružberk nebo Slezskou Hartu.
"Rok 2023 bude finančně velice náročný. Máme naplánovány velké stavební akce jednak v oblasti protipovodňových opatření, ale také v rámci oprav drobných vodních toků. Současně budeme pokračovat v dlouhodobější snaze o postupné zajištění migrační průchodnosti vodních toků," uvedl generální ředitel Povodí Odry Jiří Tkáč.
Největší investiční akcí jsou ochranné říční hráze podél Odry v Bohumíně-Pudlově na Karvinsku. Jejich budování začalo koncem loňského roku a dokončení podnik předpokládá v roce 2025. Investice přijde na 400 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down