19.02.2015 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podnik ruší část tendrů na vozový park

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) zruší část tendrů na obnovu svého vozového parku. Minimálně do dvou z pěti soutěží v celkové předpokládané hodnotě 169 milionů Kč bez DPH se přihlásilo málo účastníků. Novinářům to řekl generální ředitel firmy, které patří polovina lesů v zemi, Daniel Szórád.

Otevřeny podle něj dosud byly obálky ve čtyřech z pěti kategorií. "Zatím ve dvou kategoriích zjišťujeme, že jsme obdrželi jenom jednu nabídku, nebo dvě, přičemž jednu musíme vyřadit proto, že je naprosto nesmyslná, dumping je tam evidentní," uvedl Szórád. Kvůli nedostatečnému počtu soutěžících by podle něj soutěž nebyla korektní. Soutěž tak bude muset být zrušena a vypsána znova. "My v tomto případě využijeme předběžné tržní konzultace," podotkl. V nich chce firma zjistit, proč byl zájem firem o dodávky aut pro LČR tak malý. Podle dřívějších informací chtějí LČR prostřednictvím soutěží obnovit až polovinu svého vozového parku čítajícího téměř 800 osobních aut. Průměrné stáří aut je 6,6 roku, 63 vozidel je starších deseti let.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down