30.06.2000 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podnikatelé se nebojí otevřít kampeličku

Úvěry pro malé a střední podnikatele by měla poskytovat Živnostenská záložna, kterou chce na podzim letošního roku začít provozovat Sdružení podnikatelů ČR společně se svým partnerem Revitalizačním centrem.

„Co zbývá malým a středním podnikatelům, kteří jsou, jak mnozí státní úředníci na různých fórech okřídleně proklamují, páteří české ekonomiky, kdy u bank jen velmi obtížně hledají finanční podporu,“ komentoval záměr předseda sdružení jeho předseda Bedřich Danda. Jak uvedl, členy nové kampeličky se budou moci stát púouze členové Sdružení podnikatelů. „Členský podíl bude 20 tisíc. Peníze budeme získávat nejen od našich členů, ale máme dohodnutou také úvěrovou linku od banky, zájem o spolupráci s námi mají i některé pojišťovny. První dva roky budeme úvěry poskytovat jen velmi opatrně a samozřejmě ne příliš velké částky, spíš kolem 1 milionu Kč. Žadatele o členství i oúvěry budeme pečlivě prověřovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down