15.06.2006 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podnikatelé v lesním hospodářství nesouhlasí s tendry nového vedení Lesů ČR

Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství.(SPLH) nesouhlasí s tím, že nové vedení státního podniku Lesy ČR hodlá vypsat v srpnu nová výběrová řízení na práce na všech lesních pozemcích. To by znamenalo předčasné ukončení zakázek na 55 procentech ploch, které podnik přidělil v loňském roce. Členové sdružení, kterých se dotknou nové tendry, jsou rozhodnuti zažalovat Lesy ČR o náhradu škod v řádu miliard korun, uvedli na dnešní tiskové konferenci.

Sdružení kritizuje i to, že letos končící smlouvy by tak měly být fakticky prodlouženy až do příštího roku, což prý odporuje zákonu o zadávání veřejných zakázek. Vypsáno by mělo být třetí kolo výběrových řízení, v jehož rámci by se podle zákona rozdělily práce na dotčených plochách k počátku příštího roku, požaduje sdružení.
Nový generální ředitel LČR František Koníček minulý týden uvedl, že podnik chce nové tendry podle zákona vypsat na všech pozemcích v srpnu. Úspěšné firmy by mohly začít v lesích pracovat od července nebo října 2007.
Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství vypsání nových tendrů v letošním srpnu vítá. Doufá, že výběrová řízení budou připravena v souladu se zákonem tak, aby již nedocházelo k situacím jako v minulých kolech, uvedl ředitel asociace Jiří Kořínek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down