06.06.2006 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podnikatelům se nelíbí způsob jmenování ředitele Lesů ČR

České asociaci podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) se nelíbí způsob, jakým ministr zemědělství Jan Mládek vybral a v pondělí jmenoval nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky Františka Koníčka. Výběr ředitele firmy, které patří asi polovina lesů v zemi, nebyl podle asociace transparentní. Řekl to ředitel asociace Jiří Kořínek.

"Ministerstvo zemědělství zvolilo pro vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele státních lesů zvláštní formu, kdy například zcela opominulo veřejné vyhlášení takovéhoto výběru," uvedl Kořínek. Tendr ministerstvo zveřejnilo počátkem dubna na svých internetových stránkách v rubrice Pracovní příležitosti. Koníček je bývalým poslancem za ČSSD.
Asociace se také pozastavila nad rozhodnutím ministra Mládka jmenovat Koníčka po volbách v momentě, kdy vláda brzy skončí. "Je velkou otázkou, jaký mandát nový generální ředitel za současné situace má a může mít," řekl Kořínek. ČAPLH podle něj nicméně věří, že Koníčkovo jmenování je jmenováním odborníka, a ne jen dosazením dalšího z řady politických kandidátů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down