12.05.2014 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podniku Lesy ČR kvůli restitucím asi klesne zisk

Státní podnik Lesy ČR by měl v letošním roce hospodařit se ziskem necelé čtyři miliardy korun, uvedl v pořadu ČT Otázky Václava Moravce generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád. Pokles zisku bude podle něj způsoben vydáváním majetku v souvislosti s církevními restitucemi. Loni měly Lesy ČR hrubý zisk 5,1 miliardy korun.

 "Je to spojené s tím, že restituce jsou proces, v rámci kterého zaměstnáváme nové lidi. Zároveň děláme veškerou pěstební činnost a současně netěžíme dřevo a přicházíme i o tržby z pronájmu," uvedl Szórád. Lesy podle něj musely kvůli restitucím najmout na dobu určitou 60 lidí. V souvislosti s restitucemi Lesy podle něj evidují 2010 výzev na vydání 1400 staveb a téměř 47 000 pozemků. Z toho je již 165 dohod o vyrovnání podle Szóráda podepsáno. "Naší ambicí je u bezproblémových výzev ukončit  vydávání majetku do konce roku," uvedl. Zároveň ale dodal, že zhruba pětina z celkového počtu je problematická a některé případy zřejmě skončí i u soudu.
    K chystanému tendru na lesnické práce pro roky 2015 až 2019 Szórád uvedl, že vedle ceny by mělo hrát roli při vyhodnocování nabídek i měřítko tzv. sociální odpovědnosti. "Do tendru bychom rádi zařadili například aspekt zaměstnanosti. Chystáme i vytvořit rating našich obchodních partnerů," uvedl šéf Lesů ČR.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down