08.09.2000 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpora exportu

Nový systém marketingové podpory zemědělského vývozu srovnatelný se standardem EU je cílem dohody, kterou podepsal ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr a ministr zemědělství Jan Fencl.

Na základě této dohody vznikne v agentuře Czech Trade útvar marketingové podpory vývozu zemědělských a potravinářských produktů. Jeho úkolem bude zejména nalezení obchodních partnerů pro české firmy a zvýšení konkurenceschopnosti českých zemědělských a potravinářských výrobců rozšířením marketingových pobídek, dále získávání informací, poradenství a cílená propagace v zahraničí, včetně internetu a elektronického obchodování. MZe ze své rozpočtové kapitoly převede pro podporu agrárního exportu agentuře Czech Trade v letošním roce tři miliony korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down