27.06.2007 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpora na školní mléko pro rok 2007/08 stažena

Vláda dnes neprojednala podporu pro mléčné svačiny školákům na rok 2007/2008. Příslušnou novelu vládního nařízení stáhl její předkladatel, ministr zemědělství Petr Gandalovič, z programu. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to uvedl premiér Mirek Topolánek.

Podle návrhu má stát v příštím školním roce zvýšit dotace pro školní mléko, aby vyrovnal pokles příspěvku z EU. Cena, kterou zaplatí samotní žáci, by by tak měla zůstat zhruba stejná.
Suma na dotace mléčných svačin pro školáky by měla ve školním roce 2007/2008 vzrůst podle předpokladů meziročně o třetinu zhruba na 80 milionů korun. Z toho asi 20 miliony by měla přispět Evropská unie. Za právě končící školní rok se předpokládá podpora školního mléka v objemu 60 milionů Kč, z toho asi 18 milionů by mělo jít z EU. V roce 2007/2008 by tak měl objem národní podpory stoupnout zhruba o polovinu.
Vedle klesajícího unijního příspěvku představuje vyšší nároky rozšiřování nákladnější distribuce čerstvých výrobků v chladicích automatech a zvýšený zájem právě o tyto produkty, uvedlo MZe.
Na mléčný výrobek mají nárok pětkrát týdně všechny ročníky základních škol. Dotovány jsou v Česku polotučné neochucené i ochucené mléko, zakysané mléčné produkty nebo smetanový krém.
Podle posledních údajů bylo v období od září do prosince 2006 v programu školního mléka zapojeno 2620 škol, které odebraly skoro osm milionů balení různých mléčných výrobků. Dodávky mléka a mléčných výrobků školákům za dotované ceny fungují v tuzemsku od roku 1999. Produkty dodává několik mlékáren.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down