Podpora pojištění činí 30 až 50 procent uhrazeného pojistného

Zemědělci a lesní hospodáři mohou počítat s tím, že jim Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a. s., (PGRLF) uhradí významnou část letošních nákladů na pojištění proti nepředvídatelným škodám. O konkrétní výši podpory rozhodlo představenstvo PGRLF. Výše podpory v rámci jednotlivých programů se pohybuje mezi 30 a 50 procenty uhrazeného pojistného. Informovala o tom tisková mluvčí PGRLF Neli Vesselinova.

Odhad celkového objemu finanční podpory pro všechny programy pojištění na rok 2017 dosahuje výše 450 milionů korun, což je o tři miliony víc než v roce 2016. „Proto jsme pro letošní rok, v porovnání s rokem minulým, navýšili procentní podporu u ostatních plodin z 37 na 40 procent a u pojištění lesních školek z 30 na 50 procent,“ uvedl předseda představenstva PGRLF Zdeněk Nekula. Vesselinova upřesnila, že podpora činí 50 procent uhrazeného pojistného v rámci programu pojištění speciálních plodin, 50 procent uhrazeného pojistného v rámci programu pojištění hospodářských zvířat, 40 procent uhrazeného pojistného v rámci programu pojištění ostatních plodin, 50 procent uhrazeného pojistného v rámci programu podpory pojištění lesních školek. Tento program byl letos nově otevřen i pro velké podniky. V rámci programu pojištění lesních porostů činí podpora 30 procent uhrazeného pojistného.   „Cílem programů podpory pojištění je usnadňovat dostupnost pojistné ochrany zemědělců. Snažíme se motivovat všechny pěstitele a chovatele a co nejvíce ochránit jejich práci, která je mnohdy závislá na neovlivnitelných okolnostech, jako jsou například výkyvy počasí,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Podpora pojištění je součástí koncepce ministerstva zemědělství a PGRLF, jejímž cílem je povzbudit zvláště tuzemskou produkci ovoce, vinné révy, brambor, zeleniny, chmele a dalších takzvaných citlivých komodit. Stejně tak se podpora týká výsadby lesních školek či chovatelů hospodářských zvířat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down