04.06.2007 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpora potravinářů

Jednou z cest, jak podpořit české potravináře, jsou například soutěže o nejlepší výrobek regionu. Této šance se chytilo již několik krajů. V jižních Čechách pořádají první ročník soutěže pod názvem Chutná hezky jihočesky, na Zlínsku zase klání potravinářů Perla Zlínského kraje. Pozadu však nezůstávají ani další regiony, například Olomoucký kraj, kde se soutěží o Top výrobek roku, nebo Královéhradecký, který pořádá soutěž Potravinář a potravina roku. Ta se letos uskutečňuje po loňském úspěchu již po druhé.

Ředitelka společnosti Chovservis Petra Škopová připomněla, že na Královéhradecku jde o celoroční kampaň, jejímž cílem je větší popularizace potravinářského oboru královéhradeckého regionu, zejména menších výrobců,“ informovala. Podle ní nedostatkem našich producentů je totiž provádění odpovídajícího marketingu a propagace domácích výrobků. Podobně jako akci podporuje i kraj. Například Královéhradecký přispívá na kampaň částkou kolem 1,6 milionu korun.
Do letošního ročníku se přihlásily téměř tři desítky soutěžících, z nichž někteří se během května až srpna opět představí ve všech okresech kraje na prezentačních akcích. Spotřebitelé tak budou mít možnost ochutnat nebo i zakoupit výrobky těchto potravinářů. Právě ti totiž rozhodují o výsledku soutěže. Mohou hlasovat pomocí anketních lístků, či na internetových stránkách www.potravinarroku.cz. Uzávěrka hlasování se uskuteční 31.srpna. Vítězové pak budou slavnostně vyhlášeni v rámci programu Královéhradeckých krajských dožínek 15. září 2007. Vedle mediální prezentace bude mít vítěz možnost užívat na svých výrobcích logo „Potravinář roku 2007 Královéhradeckého kraje“, či „Potravina roku 2007 Královéhradeckého kraje“ na vítězném produktu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down