04.12.2006 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpoří projekty

Všech 40 přijatých projektů v 11.kole příjmu žádostí o pomoc z operačního programu Zemědělství, v podopatřeních týkajících se rybářství, bylo koncem listopadu schváleno. Žádosti o podporu musely být podány od 23.srpna do 13.září. Informoval o tom Státní fond tržní regulace.

Z toho mezi dva projekty v rámci podopatření Zpracování ryb a marketing výrobků z ryb, jehož cílem je mimo jiné rozšířit nabídku sortimentů zpracovaných ryb, bude rozděleno 3,25 milionu korun. Tato podpora se může použít na výstavbu a modernizaci zpracovatelských zařízení, zlepšení obchodních podmínek pro odbyt ryb a podobně. Plánovanými prostředky je možné rozšířit zaměstnanost v rybářském sektoru a nepřímo v návazných obchodních organizacích a společnostech.
Ostatních 38 projektů bylo vybráno v rámci podopatření Chov vodních živočichů – akvakultura. Dané projekty budou podpořeny částkou ve výši 34,847 milionu korun.
Finanční podpora v rámci tohoto podopatření má přispět k rozšíření možností sladkovodních ryb, zavedení nových, dosud nevyužívaných vodních organismů do systému produkce, či zavedení energeticky úsporných a ekologicky šetrných technologií, uvádí SZIF.
„Jedenácté kolo bylo vyhlášeno proto, aby se dočerpaly zbytky prostředků, určených pro tato podopatření. To se povedlo, takže žádné další kolo již nebude vyhlašováno,“ dodal Zdeněk Sita ze Státního fondu tržní regulace. Celkem bylo na období 2004 až 2006 pro podopatření Zpracování ryb a marketing výrobků z ryb vyčleněno asi 360,4 milionu korun, na projekty z oblasti chovu vodních živočichů směřovalo přibližně 246,5 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down