03.01.2012 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podporují zájem o zdravou výživu

Především pedagogům a žákům druhého stupně základních škol je určen nový výukový program nazvaný Výživa ve výchově ke zdraví, na jehož vzniku se podílelo i ministerstvo zemědělství. Jeho cílem je nabídnout učitelům i jejich žákům kvalitní podpůrný vzdělávací produkt, který vychází z ověřených informačních zdrojů a má ambice zatraktivnit výuku. Pedagogové mohou děti seznámit buď s celým programem, nebo s jednotlivými tématy, kterých je šest. Jsou to Živiny a voda, Výživová doporučení, Výživa a nemoci, Nákazy z potravy a jejich prevence, Otravy z jídla a Potraviny a bezpečnost.

„Sešity vznikly, aby žáci dostali pomůcku, díky které mohou zajímavým způsobem zjistit, co si z probrané látky zapamatovali. Tím, že jsou sešity interaktivní, nabízejí zábavnější, ne stereotypní formu procvičení jednotlivých témat, a nakonec i lepší motivaci k učení,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl s tím, že žák není jen pasivním posluchačem, ale má možnost spoluvytvářet výuku a aktivně se jí zúčastnit. Pracovní sešity obsahují i řadu takových úkolů, kdy student musí sám navrhnout řešení, které je podle něj nejvhodnější. Šest pracovních sešitů je na webu www.viscojis.cz/teens uloženo jako aktivní odkaz v hlavním článku titulní stránky webu.
Program Výživa ve výchově ke zdraví vznikl ve spolupráci Informačního centra bezpečnosti potravin ministerstva zemědělství, ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, 3. lékařské fakulty University Karlovy, ministerstva zdravotnictví, Ústavu zemědělské ekonomiky a informací a Společností pro výživu, doplnila ředitelka odboru komunikace ministerstva zemědělství Kateřina Böhmová. 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down