Podpůrný fond spustí 3. kolo programu Provoz – Potravináři – snížení jistiny úvěru

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a. s., otevře ve středu 12. dubna 2023 v 9.00 hod. další kolo příjmu žádostí do programu Provoz – Potravináři – snížení jistiny úvěru.  Uvedla to tisková mluvčí fondu Barbora Šenfeldová.

Limit počtu přijatých žádostí u programu Potravináři byl stanoven u třetího kola na 150 přijatých žádostí. Program Provoz – Potravináři – snížení jistiny úvěru je určen pro malé a střední podniky zabývající se výrobou potravin. Výše podpory na snížení jistiny úvěru u tohoto titulu činí až 1 250 000 Kč, zároveň však částka nesmí přesáhnout 50 % z nesplacené výše jistiny úvěru.

„Jak se již ukázalo v předešlých dvou kolech spuštění programu Potravinář, tento titul je pro české potravináře velmi důležitý. Reaguje na aktuální situaci podniků v oblasti potravinářské výroby, u kterých se v důsledku negativního působení vyvolaného ruskou invazí na Ukrajinu výrazně zvýšily ceny energií a dalších vstupních nákladů, které mohou být pro mnoho podniků i likvidační,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

„Velmi intenzivně vnímáme tuto nastalou situaci, která je nyní zcela mimořádná, a je proto potřeba pomoci českým zpracovatelům potravin, jak jen lze. Z tohoto důvodu otvíráme již potřetí ve velmi krátkém čase tento speciální program, který má poskytnout oporu českým výrobcům potravin a zlepšit jejich postavení na trhu,“ dodává předseda představenstva PGRLF, Josef Kučera.

Příjem žádostí proběhne výhradně elektronicky prostřednictvím formuláře, který bude dostupný po spuštění programu na https://zadost.pgrlf.cz.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 26MB (5.2% of 500MB)