Podvodníci nabízejí na inzertních portálech kamiony levného cukru

Podvodníci nabízejí na různých inzertních portálech kamiony levného cukru, které po zaplacení předem nedodají. Rokycanští kriminalisté už se zabývají čtyřmi případy. Při nákupech přes internet by měli lidé volit prověřené e-shopy a dávat přednost platbě na dobírku po dodání zboží, řekla mluvčí rokycanské policie Hana Kroftová. Podvodníkům, kteří už se po obdržení peněz kupujícím neozývají, hrozí za podvod až pět let, u značné škody až osm let vězení.

Na inzertních portálech je nabízeno zboží za podezřele nízkou cenu, konkrétně cukr za osm korun za kilogram, ale v nabídkách byly také větší pracovní stroje. Poté co byla poškozeným vystavena faktura, zaplatili za cukr bankovním převodem. Objednané zboží ale dosud neobdrželi a prodejce už není kontaktní, uvedla mluvčí.

Nejen včelaři, kteří mohou na inzeráty nabízející levný cukr reagovat, ale také široká veřejnost, by měla podle mluvčí zpozornit hlavně u podezřele levného zboží, kdy byl navíc prodej podmíněn dodávkou minimálně jednoho kamionu cukru, který přijde na více než 100 000 korun.

Podle informací zatím policie ví o čtyřech případech, které se objevily i na velmi známém a hojně využívaném portálu. Jeden je z Rokycanska, další z Klatovska, třetí také z Plzeňského kraje a poslední ze středních Čech. První oznámení dostala policie 14. července. Pokud by šlo "jen" o větší škodu, je u podvodu trestní sazba do pěti let, u škody přes půl milionu korun hrozí až osm let vězení. Rokycanští kriminalisté teď čekají na spisy z dalších okresů a krajů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down