30.01.2014 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podžbánský pivovar je na prodej

Podžbánský pivovar v Mutějovicích na Rakovnicku je na prodej. Jeho litevský majitel chce využít současné příznivé situace, kdy je o malé pivovary zájem. Výchozí cena pro koupi pivovaru bude šestnáct milionů korun. Uvedla to Jana Bryndová ze společnosti Naxos, která na prodeji pivovaru pracuje.

Podle obchodního ředitele Naxosu Libora Nevšímala je takové zařízení zajímavé hlavně pro investory z pivovarnického oboru, kteří to chtějí koupit již hotové. Dodal, že nemusí absolvovat složitou administrativní proceduru nutnou při zakládání pivovaru. Výhodou je také možnost rozšířit výrobu a zásobovat pivem další restaurace v regionu.
Podle prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů Jana Šuráně mají nyní malé pivovary díky pokračujícímu boomu velkou šanci na prodej. V Česku je podle něj kolem 210 malých pivovarů a odhaduje, že zhruba za pět let jich bude dvojnásobek.
Pivovar se nachází v bývalém statku, který prošel rekonstrukcí a je v něm také penzion a restaurace. Pivo se tam vaří od roku 2009. Mezi produkty pivovaru patří světlá a černá kvasnicová dvanáctka, světlá kvasnicová desítka a speciál Podžbánský boxer. Autorem receptury piv je sládek Vladimír Černohorský.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down