Podzimní Flora oslaví úrodu ovoce a zeleniny

Úrodu ovoce a zeleniny i 30 let svobody oslaví podzimní etapa výstavy Flora Olomouc, kterou příští týden od čtvrtka do neděle ožije Výstaviště Flora v Olomouci. Novinářům to řekla zahradní a krajinářská architektka Barbora Trundová, která se na přípravě podzimní Flory podílí. Výstavu Flora s podtitulem Zahradní slavnost tradičně doprovodí podzimní zahradnické trhy i festival gastronomie a nápojů Olima. Loni podzimní etapu Flory navštívilo zhruba 20 000 lidí.

Návštěvníci výstavy mohou příští týden podle organizátorů místo záplavy květin očekávat bohatou přehlídku výpěstků tuzemských ovocnářů a zelinářů. Hlavní expozice v pavilonu A bude mít název Zahradní slavnost. V moderním a netradičním pojetí předvede typické podzimní plody. Hlavní expozice výstavy Flora bude tvořena kombinací podzimní tematiky zemědělství a umění.
"Téma Zahradní slavnost letošní podzimní Flory Olomouc odkazuje na náročnou a smysluplnou práci všech zahradníků, zemědělců i sadařů, kteří právě v podzimním období sklízí svou zaslouženou úrodu po celoroční práci. Ústřední téma je také propojeno s oslavou 30 let od sametové revoluce a odkazuje na slavnou divadelní hru Václava Havla, Zahradní slavnost," uvedla Trundová.
Vedle ukázek podzimního ovoce a zeleniny nebude na podzimní Floře chybět floristická soutěž Pohár podzimní Flory, která ocení nejlepší floristy. Soutěžící budou mít za úkol uvázat kytici pro hostitelku a dekorovat stůl pro zahradní slavnost.
V pavilonu G bude k vidění včelařská výstava Hanácká včela, na které se návštěvníci budou moci seznámit s unikátními včelařskými exponáty, ukázkami včelích úlů, čmeláčích hnízd a historického vybavení pro včelaření. Na programu jsou také přednášky o včelařství v historické oranžerii ve Smetanových sadech.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down