24.10.2016 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podzimní Flora přilákala 25,5 tisíce návštěvníků

Podzimní etapa Flora Olomouc přilákala letos podle předběžných čísel 25,5 tisíce návštěvníků. Jde zhruba o stejný počet jako loni, kdy branami výstaviště prošlo 26 tisíc lidí, řekl mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Přehlídka ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků začala ve čtvrtek a skončila dnes. Letošní motto 21. celonárodní výstavy znělo Plné sklepy a spíže a odrazila se i na podobě hlavního pavilonu. Podzimní Floru doprovodily také zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima.

Nejvíce pozornosti návštěvníků přitáhl hlavní pavilon, který aranžéři výstaviště přeměnili v zaplněné sklepy a spíše. Při pohledu z galerie pavilon A připomínal včelí plástev. Výstavy se zúčastnilo 152 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. "Návštěvníci si mohli vychutnat rozmanité barvy i vůně toho nejlepšího ovoce a zeleniny od špičkových tuzemských producentů, členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR, uloženého po sklizni ve špajzkách a sklípcích," uvedl mluvčí výstaviště.

Ve vedlejším pavilonu B se lidem představila společná expozice Českého zahrádkářského svazu. K vidění zde byla nejen vybarvená jablka a švestky, ale i rozmanitá kořenová zelenina, papričky, tykve, brambory a také květiny. Letos potěšili čeští zahrádkáři především milovníky hub. Seznámili je například s tím, jak správně pěstovat houby v domácích podmínkách, nechyběla ani výstava hub či ukázka jejich různých vývojových stadií.

Festival gastronomie a nápojů Olima, jehož se letos zúčastnilo zhruba šest desítek producentů potravin z Česka a Slovenska, nabídl Dny moravských vín, degustace či kuchařské a cukrářské soutěže, kterým vévodilo zdobení dortů na téma Halloween. Součástí festivalu Olima byla i soutěž o nejlepší ovocný destilát Flora košt. Letos bylo do soutěže přihlášeno 270 vzorků, což znamenalo vzhledem k nepřízni počasí pro domácí pěstitele spíše slabší ročník. Zvítězila hruškovice Miroslava Vaculíka z Vřesovic.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down