Podzimní Flora přilákala 26 tisíc návštěvníků, o 500 víc než loni

Podzimní etapa výstavy Flora Olomouc letos podle předběžných údajů přilákala 26 tisíc návštěvníků, kterých bylo ve srovnání s loňskem zhruba o 500 víc. Řekl to mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Mezinárodní přehlídka ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků začala v Olomouci ve čtvrtek a skončila v neděli.

Podzimní výstavy Flora Olomouc se v areálu stejnojmenného výstaviště zúčastnilo 132 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Podzimní Floru doprovodily zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima. Poprvé k vidění byla mezinárodní přehlídka ovoce Europom. Hlavní expozice podzimní Flory měla motto Návrat ke kořenům a představili se v ní nejlepší tuzemští pěstitelé ovoce a zeleniny. Festival gastronomie a nápojů Olima, jehož se letos zúčastnily zhruba čtyři desítky producentů potravin z Česka a Slovenska, nabídla Dny moravských vín, degustace či kuchařské a cukrářské soutěže. Souběžně s podzimní výstavou Flora bylo květinami vyzdobeno pět olomouckých památek. Aranžmá byla v chrámech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, kapucínském kostele a také kapli sv. Jana Sarkandra.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down