Podzimní Flora přilákala více návštěvníků

Podzimní etapa výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc přilákala letos 26 000 návštěvníků. Loni jich bylo o tři tisíce méně, sdělil mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Výstava, která otevřela své brány 1. října a skončila 4. října, se konala již 20. rokem.
Mottem letošní výstavy bylo Na kole mezi zahradami. "V tomto duchu se nesla i hlavní expozice v největším pavilonu A. Návštěvníci se tak ocitli v typické české či moravské venkovské krajině spojené se zahrádkařením, kterou obětaví drobní pěstitelé často objíždějí právě na svých bicyklech," podotkl mluvčí.

Expozici doplnilo ovoce a zelenina od tuzemských producentů, členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Nechyběla výstava hub a mykologická poradna, nabízeny byly včelařské produkty a pomůcky, burčák a vína. Součástí podzimní Flory byly tradičně festival gastronomie a nápojů Olima a Podzimní zahradnické trhy. V sobotu byl při Flora koštu vyhlášen nejlepší destilát, košt se konal 12. rokem. "Letos se do soutěže přihlásilo 361 vzorků z nejrůznějších koutů Čech, Moravy i Slezska, což znamenalo druhý nejbohatší ročník v dějinách této soutěže. Mezi vítězi v jedenácti kategoriích si nejčestnější místo nalezla předloňská hruškovice brazilského 'paliče' Marcela Alveze," uvedl mluvčí. Podle vítěze je nejdůležitější mít dobré ovoce. "Ten rok bylo výborné, což je základ. Kvalitní zařízení je také důležité, ale ovoce je to hlavní," uvedl Alvez.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down