Podzimní Floria nabízí v Kroměříži i bonsaje a aranže zahrádkářů

Čtyřdenní výstava Floria Podzim, která včera začala na kroměřížském výstavišti, nabízí i mezinárodní výstavu bonsají a kamenů suiseki. Česká bonsajová asociace si tím připomíná 20. výročí svého založení. Návštěvníci si mohou prohlédnout 80 bonsají, řekl organizátor výstavy Vojtěch Zahradník.

"Je to 20. výstava, stromy nám stárnou a krásní, členové se snaží dodávat ty nejlepší výpěstky. Máme tady i stromy, které byly oceněny během naší historie. Je zde i strom, který byl vytvarován na první výstavě v roce 1998, jsou tam i fotky, jak strom vypadal před dvaceti lety," řekl prezident České bonsajové asociace Václav Novák. Návštěvníci výstavy získají informace o pěstování bonsají, připraveny jsou i ukázky japonského aranžování květin.

Český zahrádkářský svaz představuje aranže zeleniny a ovoce jako oslavu 60. výročí založení svazu. "Zahrádkáři udělali krásnou výstavu, je v ní na 600 druhů ovoce a zeleniny," uvedl Zahradník.

Při podzimní výstavě mají podle něj návštěvníci největší zájem o různé ozdobné květiny, ovocné stromy i okrasné cibuloviny. Součástí podzimní Florie je i výstava okrasného ptactva a drobného zvířectva, uskuteční se i závod králíků nazvaný Králičí hop, který je kvalifikací na mistrovství České republiky. Vybírat se bude také nejlepší pálenka a domácí štrúdl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down