Pojištění založené na spolupráci

Změna klimatu vyžaduje rozsáhlé řešení pojištění založené na spolupráci veřejného a soukromého sektoru, aby se zemědělská produkce dokonale zabezpečila. Zemědělci jsou přibývajícími extrémními projevy počasí zasaženi jako první a vůbec nejsilněji. Shodli se na tom Kurt Weinberger, předseda představenstva rakouské pojišťovny Österreichische Hagelversicherung, a prezident mezinárodního sdružení pojistitelů zemědělské produkce (AIAG), ředitel Agra pojišťovny Marek Hrubý společně s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na nedávné schůzce v Praze.

V České republice systém zemědělského pojištění, založený na spolupráci veřejného a soukromého sektoru, již existuje. „Agra pojišťovna pojišťuje na českém trhu od roku 2006 zemědělské plodiny a hospodářská zvířata. S tržním podílem 16 procent v oblasti pojištění plodin jsme zatím na třetím místě,“ zmínil Hrubý.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down