Pojišťovny vyřešily měsíc po orkánu většinu ze zhruba 40 tisíc škod

Tuzemské pojišťovny vyřešily většinu ze zhruba 40 tisíc škod, které způsobil jejich klientům před měsícem orkán Herwart. Celkem za ně vyplatí téměř 1,5 miliardy korun. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Podle Ministerstva zemědělství poškodil vítr zhruba 2,44 milionu metrů krychlových dřevní hmoty. Škody se ještě zpřesňují, mohou dosáhnout až tří milionů metrů krychlových.

Největší škody jsou podle ministerstva v Kraji Vysočina, v Karlovarském a Jihočeském kraji, a dále také ve Středočeském, Olomouckém, Libereckém, Jihomoravském, Ústeckém a Plzeňském kraji. "Pro vypořádání se s následky kalamity doporučujeme maximálně využít dostupnou techniku a pracovní síly, a to neprodleně," řekla mluvčí úřadu Markéta Ježková.

Česká pojišťovna má k dnešnímu dni nahlášeno více než 15 tisíc škod za celkem 350 milionů korun. Klientům Kooperativy způsobil Herwart 11 280 škod za 380 milionů Kč. Za měsíc ukončila přes 7200 škod, což je 64 procent ze všech nahlášených. Klientům vyplatila 101 milionů Kč. Allianz má z vichřice Herwart nahlášeno kolem pěti tisíc pojistných událostí za celkem 172 milionů korun. Nejvíce v Praze a ve středních Čechách, kde jsou to desítky milionů korun. Generali k dnešnímu dni klienti nahlásili téměř 2500 pojistných událostí, které přesahují 75 milionů korun. Celkem vyřešila přes 55 procent škod. Nejvíce jich klienti nahlásili z majetkového pojištění, kde jich je vyřešeno přes 80 procent. Nejhůře se orkán podepsal na majetku klientů v Ústeckém a Středočeském kraji a také v Praze, upozornil mluvčí pojišťovny Jan Marek. Česká podnikatelská pojišťovna v souvislosti s vichřicí Herwart eviduje k dnešnímu dni 2400 škod, jejichž celková částka vystoupala na 87 milionů Kč. Vyřízených jich je zhruba polovina.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down