Pojízný mlékomat jezdí v Plzni

V Plzni začal jezdit pojízdný mlékomat, který nabízí syrové mléko. V Plzeňském kraji už je téměř deset stacionárních automatů na čerstvě nadojené kravské mléko, ale v Plzni se ho lidé zatím marně dožadovali. Firma má stálá stání v centru, na Lochotíně, Slovanech a na Doubravce, jezdí do Horní Břízy, Všerub a na přehradu Hracholusky, řekla Kamila Boháčková z rodinné farmy v Líšťanech na Plzeňsku, která denně produkuje šest tisíc litrů mléka.

Firma jezdí po Plzni s bílou dodávkou, uvnitř má automat na mléko s chlazeným zásobníkem na 500 litrů, který zatím postačuje. Zkušebně už jezdila po Plzni tři týdny, ale od dnešního dne má pevnou trasu i zastávky. „Začínali jsme na 80 litrech a dnes prodáme 120 až 150 litrů denně,“ uvedla Boháčková. Pokud se budou prodeje dále zvyšovat, firma podle Boháčkové rozšíří počet stání a nevylučuje ani instalaci stabilního mlékomatu na exponovaném místě v Plzni.
Současná cena litru mléka je všude 15 korun, farma nabízí vlastní lahve za pět korun anebo si lidé mohou přinést vlastní. Výkupní cena mléka v mlékárnách je nyní na poloviční hodnotě. Farma dodává do Hollandie Krásné Údolí, která jí platí kolem 7,20 Kč/l.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *