20.06.2006 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pokuta pro Šumavu

Na 200 tisíc korun snížilo ministerstvo životního prostředí pokutu, kterou původně ve výši 630 tisíc korun vyměřila Národnímu parku Šumava Česká inspekce životního prostředí. Důvodem udělené sankce bylo rozšíření kůrovce v lokalitě poblíž Modravy. Ministerstvo životního prostředí, které v tomto případě funguje jako odvolací orgán, respektovalo specifické postavení národního parku, kde nakládání s lesem odchylně od režimu stanoveného zákonem může být součástí odborně zvoleného managementu.

Proto ministerstvo životního prostředí podle své mluvčí Karoliny Šůlové posuzovalo provinění správy parku jako administrativní nedostatek. Ohnisko kůrovce objevila inspekcepoblíž Modravy loni na přelomu srpna a září a správě parku uložila, aby zasáhla podle předpisů pro druhé zóny, kde se smí kácet. To však pracovníci parku nesplnili a naopak vydali rozhodnutí, v němž uložili na vybraných plochách proti kůrovci nezasahovat. Správa parku však nemůže bezzásahové zóny libovolně rozšiřovat. Podle mluvčího parku Radovana Holuba šlo o procesní chybu nikoliv o pochybení vůči přírodě či o přestoupení zákona o lesích. Výši pokuty vedení parku akceptuje.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down